How you (not) cosplay - Maska fail

29. října 2013 v 3:07 | Skullka Nika Elricová |  Zpatláno
Zdravím guys. C:
Ne, nezemřela jsem. Ještě nějak. Nějaké hodnotnější článečky se plánujou po Akiconu, kdy už nebudu v takovým časovým shonu v kombinaci vycházející anime-manga o teplých volejbalistech-cosplay. A právě takové užitečné tipy o tom, jak na cosplay, vám chci dneska dát. C:


Krátký souhrn historie zní, že značku na fem!Shizua Heiwajimu, tj. svůj první cosplay, jsem dodělávala v pátek ráno. Masku Zacharieho z OFF jsem dělala asi den nebo dva předem, přičemž se rovnou natáčel nový sitcom "Skullka a tavící pistole", již brzy na vašich obrazovkách, umřete smíchy. Protože ze Skullčiny pistole to lepidlo prostě zákonitě musí téct furt ať dělá co dělá a ne a ne to zastavit. Tričko jsem došila ve tři ráno, pár hodin se vyspala, ani si to nevyzkoušela na sobě a frčela do Háje, kde jsem se modlila, aby se na to dalo alespoň koukat.

Nuže, jeden z mých plánovaných cosplayů na Akicon je znovuvzkřísení Zacharieho, protože ten cosplay je awesome, zhlédla jsem se v něm a slíbily jsme focení. Bohužel se mi poslední den Advíku rozpadla maska, takže to znamenalo vyrobit na Akicon komplet novou, no a co, stejně jsem chtěla ještě tu kočičí.

Tak když jsem dneska ženě předala paruky a pak přišla domů a viděla, že zatímco já sedím na tumblr, ona cosplayuje, jsem si řekla že jako taková lemra bych bejt nemusela a rozhodla se, že si tu masku alespoň předkreslím.
No.

Jak na výrobu cosplay masky podle Skullky
bez nutelly se to neobejde


Stůl máte okupovanej počítačem, na zemi vysoký koberec který je super na ležení, ale asi by se na něm nedělalo zrovna dobře, a celkově se vám zdá, že váš pokoj je na noční vyrábění cosplaye poměrně nevhodný, vyhrabte teda z tašky, která vám tu stojí ještě z Natsuconu, všechno potřebné, naházejte do krabice co je po ruce a vydejte se zabrat obývák.


Přece jen jste od léta trochu updatovali a nejste taková lama, navíc už to děláte podruhý, jste připravený a vůbec, tohle bude hračka, už jenom proto, že to děláte deset dnů před conem a ne dva. Důkazem toho je, že vás napadne, že při vyměřování a črtání by nebylo od věci použít čtverečkovaný papír a hle, ono to fakt funguje! Bravo, jen tak dál! Co se teď asi může pokazit.

Hahahahahaha.

Po zkušenostech s životností masky vás napadlo, že by jste možná měli sehnat tlustší pěnovku. To, co vám přišlo, totiž už opravdu vypadalo jako ta craft foam, o který mluví zahraniční cosplayeři. Nuže dobrá, pustili jste se do práce s řezáním (s pořádným novým nožíkem a ne tím vypižlaným něčím co jste v létě našli doma, což vedlo k tomu, že celá maska byla stříhaná nůžkami, and thatt wasn't beautiful enough)...
Ale ouha.
Tlustá moosgummi očividně nefunguje.

Řeže se to blbě, buď je ten okraj odrbanej a tak nějak divně nerovnej, a nebo se to seřízne úplně šikmo, samozřejmě tak, že na tý straně která je počmáraná rovně a zkoseně na tý co se měla ukazovat světu.
Zničte víc než půl tý gumy co jste měli při zouflých pokusech a výkřicích, že už jste na to přišli.
Usuďte, že to bude zase na tu tenkou.

Kterou ale nemáte.

Fuck fuck fuck fuck fuck.


Říkala jsem, že nez Nutelly to nepůjde.

No nic, cosplay se odkládá, až se vám doma zázračně objeví tenčí pěnovka/seženete si ji/stane se nějakej jinej zázrak díky kterýmu to zvládnete s tím tlustým zbytkem.

Najezte se Nutelly a pusťe si k tomu něco teplého. Zejtra holt ostříháte paruky.
...protože hele, co mi přišlo. Měla to bejt paruka na Kiseho z KuroBasu. Fakt nevím, co si ti prodejci mysleli Takhle velkou hlavu přece nikdo nemá.


Anyway, aby se neřeklo, že se jenom flákám, s některými cosplayi to vypadá už fakt dobře. Zde wip Sitri z Makai Ouji, který je neaktuální, protože už jsem dost věcí vylepšila/dodělala. C:


Tož, já se odporoučím k nějakým těm teplým anime, a nebojte se, mé cosplay adventures budou jistě pokračovat a další díl tohoto zbrusu nového seriálu čekejte již brzy! C:

Skullka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pal Pal | Web | 29. října 2013 v 19:50 | Reagovat

Dokud máš Nutellu, na ničem jiném nezáleží. *pat pat*

Každopádně, abych se taky podělila, jednou jsem plánovala fem!Dave cosplay (který se nakonec odložil na dobu neurčitou protože na žádný con stejně zatím nemůžu), strašně dlouho jsem sháněla nějakou cool polystyrenovou desku co by se nesypala a nebyla moc tlustá. Když jsem konečně našla ideální materiál (říká se to mu extrudovaný polystyren a je to strašně sugoi), udělala jsem si asi 10 mozolů a - ano, samozřejmě, že jsem to taky vyřízla našikmo, takže ta plánovaná 'hezká' strana je menší. Yay. (Also, ještě to nemám nabarvený, takže se mi to možná ještě stihne roztéct, protože to prý některé polystyreny dělají. #kvalitka.)

Pravděpodobně si musíme projít všemi těmi útrapami, abychom mohly konečně pořádně bezstarostně cosplayovat. c:

Also nechápu jak může být paruka tak velká, určitě to prodávají nějací titáni maskovaní za lidi. Ale určitě to nějak chytře ostříháš. C:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.