So many mutant feels.

3. června 2013 v 2:49 | Skullka Nika Elricová |  Fandom stuff
Zdravím. C:

Rozhodla jsem se poreferovat o dalším fandomu do kterého strkám nos, a tím byl, jak jsem slibovala, X-men. Přesněji, First Class. Přemýšlela jsem, v jakém pořadí se na ty filmy podívat (respektive já jich dost viděla jako mladší, ale to se nepočítá), ale tumblr ve spolupráci s googlem a kouzelným slovním spojením "James McAvoy" na mém mobilu ve škole, když mě ty věci okolo přestaly zajímat a jediný na co jsem myslela byly fandomy, udělaly svoje. First Class, jendoznačně, bez toho se prostě dál nehneme.

A tedy, zatímco spolužačka v pátek odjela za svým přítelem aby u něj přespala a zajisté strávili žhavou noc, moje páteční noc, kterou jsme také přivítala první červen, sestávala z toho, že jsem do tří do rána seděla nad First Class a umírala/fangirlovala (nehodící se škrtněte). And I regret nothing.


Ve zjratce moje minulost s X-meny: klasické filmy a kreslený seriál. Byla jsem malá. Docela dost malá. A vážně jsem je milovala. Nevíte, jak moc jsem vždycky litovala, že nejsem mutant. Teď toho lituju ještě víc.

No a jak praví pro yaoistky staré známé přísloví Reunite, and be together again, začala jsem se o X-meny v určitém období zase zajímat, ale nakonec jsem skončila tím, že jsem si řekla, že někdy jindy.

A kdy by na to mohla být lepší doba než při poznávání západních fandomů? Jak se z otaku stala tumblr slasherka, step by step.

Moje zvědavost byla obnovena, když jsem narazila na tento gif:

Víte, jak hrozně je vtipné, když nějaká obsese začne takhle úplně nevinně? Obrázkem?
Tím, že chcete vědět, kdo na tom obrázku je?

Po několikaminutovém hypnozizování této animace jsem usoudila, že ten vepředu je neuvěřitelně hezkej a roztomilej a vůbec, a jala se zjišťovat, kdo že to tedy je.
A čekalo mě překvapivé zjištění.
X-men.
Charles.
Charles?
Charles Xavier?
Profesor X?!?!!?
To mi chcete říct, že ten plešatý dědula, tohle... tohle má být on?!
Tohle má být on, když byl mladý?!
TOHLE?!?!?!
Omluvte mě, jdu se vyfangirlovat někam do rohu a pak si o tom zjistím víc.

Následovala nějaká doba ticha a klidu, při které jsem na to zapomněla, snažila se dostat do jiných fandomů, být trochu úspěšná v nějakých těch věcech jako psaní a podobné, a co si budeme nalhávat, taky jsem se snažila docela dlouho zcivilizovat svůj život. Myslím, že už se mi to docela dařilo, ale po objevení západních fandomů šla více než půlroční snaha celá do kopru. Už jsem vám říkala, že ničeho nelituju?

A potom, potom jsem dokoukala Sherlocka. Viděla jsem Avengers, kteří mě zas až tak hrozně neoslovili. Dokonce jsem viděla i Star Trek, ale to do toho nepleťmě, protože mé rozhodnutí kouknout se na First Class bylo učiněno ještě před ním.
Takže, co teď?
Při bližším seznamování se s Marvelem jsem nějak narazila na X-meny.
Pak na McAvoye.
No, a dál už to znáte.

Tož jsem si tak pustila trailer, ne, abych, než budu mít čas se na to podívat, tak nějak věděla, co čekat, and shit.
Trailer pro Skullku v gifu:
McAvoy je sladkej vždycky, ale tohle je jedna ze scén, kde je nejroztomilejší.

a ve slovech:

Abych vás o něco neochudila, tady máte ještě oba trailery. Abyste viděli, že moje fangirlení je oprávněné.

A ten trailer mimojiné taky zapříčinil tohle. Probírali jsme v ájině Greenpeace a měli jsme do toho vepsat nějaký vtipný ekologický kydy.
Co jste ode mě čekali?

Anyway, tak jsem si teda v pátek, natěšená z toho, že už je motherfucking pátek, sedla ke svému krásnému monitoru a jelikož jsem stejně neměla na vybranou protože jsem měla jenom neuvěřitelně shitskej internet, zapla si X-meny.

Bod, po kterém už můj život nikdy nebude stejný.

Není nic lepšího, než když svého favorita poznáte hned, tím myslím tak do deseti minut po té, co se tam objeví.
Moriartyho jsem si zamilovala po "I gave you my number!".
K Charlesovi jsem začala pociťovat velké sympatie už po slovu "Heterochromia", po větě "Infinite forms of variation with each generation, all through mutation." (myslím že tohle je ta nejlepší pick-up line vůbec a dala bych nevím co za to, aby mě někdo takhle balil) jsem se do něj zamilovala a ve chvíli-
Ah, ano. To byl ten moment, kdy jsem věděla, že jsem v tom až po uši.
A opět jedna z nejvíc cute scén.

Takže, toť prozatím k Charlesovi vše, vrátíme se k němu později. C:

Pokud alespoň trochu znáte X-meny, jistě víte, že je tam Professor X a jeho nepřítel Magneto. Dva pánové v pokročilém věku, co se nemají rádi.
Ale napadlo vás někdy, co byli předtím?
Málokdo se rodí hrdinou. Málokdo se rodí padouchem.
A to platí i pro mutanty.
Napadlo by vás, že než se stali nepřáteli...
byli téměř bratří?
Well, spíše byli něco jako milenci, ale ok, budu se chovat alepsoň trošku na úrovni.

Film X-men: First Class (nebo První třída) nám ukazuje, co bylo na úplném počátku. Na úplném počátku, před školou pro mutanty, na úplném počátku přede vším.

Na úplném počátku byla totiž hrstka malých mutantů, kteří si mysleli, že jsou na všechno sami.
Telepat Charles, vyrůstající v bohaté rodině.
Raven, která se uměla změnit na kohokoliv jí napadlo, přestože sama má modrou kůži, kterou Charles vychoval jako svou mladší sestru.
Erik, ovládající kovy, který během války přišel o vše.
Tyhlety svedl dohromady společný nepřítel.

"I thought I was alone."
"You're not alone. Erik, you're not alone."

Erik, který prahne po pomstě, a Charles, který touží pomáhat všem mutanům na světě.
Dva úplné protiklady, takže samozřejmě OTP no.1. Cherik nebo Mentalmetal, je to jedno. Buďte si jisti, že je to asdfghjkl.

Film má zajímavý a docela rozvinutý a ne úplně přímočarý děj. Řeší se jak otázka přijetí mutantů mezi společnost, díky tomu, že by zabránili jaderné válce, tak otázka samotných mutantů - kde se vzali a jaké je jejich místo v tomto světě.
Mezitím se všichni hádají a názorově rozcházejí ve chvílích, kdy by měli nejvíce držet pospolu.

Charles snažící se přimět Erika uvěřit, že odstranit nepřátele není řešení.
Erik snažící se přesvědčit Raven, že je zbytečné se skrývat.
Raven snažící se přesvědčit Hanka, že by se neměli snažit zapadnout do společnosti, ale že společnost by se měla snažit být jako oni.
Hank, toužící do této společnosti zapadnout.
A mezitím je tam Sebastian Shaw, který si v ponorce popíjí drinky a směje se, jak mu pěkně funguje ten plán na postupné podmanění, a nakonec možná i zničení, světa.
Charles s Erikem proti němu začnou zbrojit - každý ovšem s jiným cílem. Seženou si skupinku dalších mutantů, puberťáků s neuvěřitelnými schopnostmi, kteří by jim v tom mohli pomoct.
Tak začíná Charlesova škola.
Tak se vytvoří ta základní skupina, od které se všechno odvíjí...

Je to docela spletité a nerada bych to tady víc rozváděla, protože bych se do toho zamotala, a taky si pořád ještě můžeme zkusit hrát na to, že toto je seriózní recenze a nemají v ní být tudíž spoilery. C:

Každopádně menší či větší morální dramata zde hrají opravdu velkou roli a jsou naprosto brilantní.
Základní myšlenkou ovšem stále zůstává:
Jsou mutanti lepší a vyšší vývojový stupeň, který by měl nahradit ten původní, lidi a třeba tomu i trošku pomoct nějakým tím vyhlazením, že, nebo pouhou odchylkou a stvůrami, které by se měly skrývat a pokusit zapadnout?

Tímto k ději.

Nyní k #feels.
Čím začneme.
ASDFGHJKL awesome.
Galaktický. Boží. Nemám slov. Feels. FEEEEEEEEEEELS. All my feels! I can't.
Nečekala jsem, že zrovna First Class si tak hrozně zamiluju. I když ostatním to asi bylo jasný už od začátku a mě to mělo bejt taky.
Kdo mě zná a zná moje specifické zájmy zajisté chápe, proč jsem se prvotně tak zaměřila na Charlese, nicméně on je vážně boží, geniální, dokonalej, roztomilej, zlatej, asdfghjkl.
Už dlouho, fakt dlouho se mi nestalo, že bych u nějaké postavy souhlasila s úplně každou větou kterou vyslovila, s úplně každou myšlenkou, kdy bych oceňovala každé její rozhodnutí a zamilovaně sledovala každé její gesto.
S Charlesem se to stalo.
Nenašla jsem na něm jediný charakterový bod, který by se mi nelíbil. Jediný.
A navíc James McAvoy je ten nejroztomilejší a nejhezčí chlap co žije na týhle planetě.
Vážně. A je to skvělej herec btw, ale to asi teď po tomhle nikoho nezajímá.
A Charles je taky ten nejhodnější člověk na světě. Vážně. Trust me.

Pak tu máme Erika.
I když Michael Fassbender se mi zdá značně nepěkný, sorry všechny fanynky, je to rozvněž skvělý herec a Magneto jako charakter je nakonec... dobrý. Myslela jsem, že ho fakt ráda mít nebudu. Ale hej, on byl celej film fakt sympatickej. Jasně, nezařadila bych ho mezi mých top nejoblíbenějších charakterů, ale... byl skvělej.
Až do konce.
Protože konec asdfghjkl wat no i cant feels.
Hah.
No, ke konci se taky dostanem.
Každopádně můj názor na Erika celý film byl více či méně super, na konci filmu "GTFO YOU SONOFABITCH"

Další důležitý charakter je Raven.
Ta mi rovněž byla celý film docela sympatická, i když asi i míň než Erik, a nakonec jsem jí měla chuť zabít.
V ostatních filmech jsem ji nějak nikdy nevnímala, takže jelikož to bylo skoro jako bych o ní nikdy nic nevěděla, byla jsem vážně šokována.

Pak tu máme Hanka, budoucího Beast(a tfuj skloňování), kterýho hraje stejnej člověk jako eRa z Warm Bodies. Takže je adorable. Rovněž Alex aka Havok je skvělý, a zbytek týmu (Banshee, Angel a Darwin) též. K Shawově týmu se vyjadřovat nebudu. Mám ráda jen některé záporáky a tenhle k nim na 100% nepatří, i když ten týpek co umí ovládat tornáda je sexy, ale ani jsem se neobtěžovala si zjistit jeho jméno. C:

Fandom, tj Cherik/Mentalmetal.
(mě se jen ta scéna hrozně líbila a chtěla jsem tu mít ten gif :'D)
First Class je teplej film, jakkoliv se vám to budou civilisiti snažit zamluvit. Ta chemie prostě nejde popřít. Tihle dva pro sebe byli souzeni. A oni to ví.
Ten pár je super. Mám ho fakt ráda. Je zajímavý a je v něm nějaký vývoj. C: Myslím, že víc to není potřeba rozvádět.
A asi není tajemstvím, že fanfikce nevyhledávám primárně kvůli sexu, nicméně telepathic sex je fajn věc. C:
Čemu bych se ale ještě věnovala je Fassavoy nebo McBender. Real person slash vám pravděpodobně něco říká a pokud ne, do your research, takže můžu jen říct, že First Class posunuli fanservis na novou úroveň. Ani ne tak ve filmu, jako přímo ti herci. Důkaz. Nevěřícně jsem na to video civěla asi deset minut furt dokola a nemohla se uklidnit. Umírala jsem smíchy a krvácela z nosu. Ale tyhle dva shippovat je taky fajn. Jsou to prostě oba sympatičtí trollové. Ahaha.

Upřímně jsem vážně nečekala, že mi zrovna tenhle film dá tolik feels.
Byl naprosto boží. Geniální. Jeden z nejlepších co jsem kdy viděla. Měl všechno, všechno! A Cherik, ó bože Cherik, to je pastva pro oči, omnomnom. Okej na Fassbendera samotnýho se dá koukat jenom někdy. ^^'
Už jsem vám říkala, jak strašně mě mrzí, že nejsem mutant?

No, a dostáváme se k závěru.
Důvodu, proč mi tento film fal tolik feels.
Protože sám o sobě zas takový, abych se z toho vzpamatovávala několik dnů, nebyl.
To byl ten konec.
Ten. Zatracený. Konec.
*menší upozornění: teď budou spoilery. you've been warned.*

Ten zatracený konec, kdy Charles ztratil všechno, v co věřil.
Po té, co odvrátil jadernou válku, tam ležel zraněný na pláži (díky tomu zatracenýmu Erikovi), dívající se, jak se jeho sny rozpadají, jak byl naivní a jeho snaha zbytečná.
Uvědomující si, že lidé je nepřijmou. Vidící jejich pravou podstatu, soupeřivou, netolerantní, která si nerada nechává brát jistoty, ale zato se sama snaží být nejlepší. Uvědomující si, že s tím nemůže nic udělat.
Jeho nejlepší přítel tam nad ním klečí a snaží se mu domluvit, aby šel s ním, bojoval za jejich rasu, a pokusil se to špatné lidstvo zničit.
Po té, co Charles strávil tak dlouho přesvědčováním ho o opaku. O tom, že tohle není cesta.
Vážně se snažil. Vážně chtěl, aby si to Erik uvědomil. Vážně mu chtěl pomoct, aby mohl dokázat, že jsou lepší.
V tu chvíli bylo rozhodnuto.
Už v tu chvíli, kdy zabil Shawa, Erik věděl, že nebude cesty zpět.
Ve chvíli, kdy držel Charlese v náručí a tvrdil, jak ho chce na jeho straně...
...ale Charles nechtěl být na té jeho, stejně tak, jako on nechtěl být na jeho.
V tu chvíli, když odešel, byl jisté, že je rozhodnuto.
Stanou se nepřáteli.
Moc dobře to oba věděli.
Potom Raven.
Raven, kterou Charles vychoval jako mladší sestru.
Které dal všechno, kterou miloval.
Chtěla se rozhodnout zůstat s ním. Nezradit ho. Ne takhle. Ne teď. Ne v téhle situaci.
Ale on jí řekl, ať jde s Erikem. Protože to chce.
Rozloučil se s ní, omluvil se jí a řekl, ať odejde.
Řekl jí, ať ho opustí.
A pak... zůstal sám.
Ztratil dva lidi, na kterých mu záleželo nejvíc.
A pravděpodobně si v tu chvíli moc dobře uvědomoval, jak bude vypadat budoucnost.
Chápete to?
V takovéhle situaci, a ti dva se sebrali a odešli. Odešli, a věděli, že se stanou nepřáteli.
Už navždy.
A Charles se na ně za to ani nezlobil.


Tímto bych vám ráda oznámila, že pokud někdy budu až moc Moffat a budu vás trollit, tak já jsem docela odolný člověk. Ale pokud řeknete tohle, tak se pravděpodobně sesypu někde do rohu jako Tamaki a začnu si dělat pelíšek pro křečka.
Protože jen na tuhle scénu pomyslím, chce se mi brečet. (Ale nope, nakonec jsem zase u toho filmu nebrečela. Zase...)
Vážně jsem myslela, že při té scéna na Kubě umřu. Vážně.
A to jsem si myslela, že jsem silná.
Víte, jaký jsem normálně sadista. Případně víte, jaký mám specifický zájem.
Ale tu chvíli... tu scénu... ten okamžik, kdy Charles tak trpěl...
Ten okamžik, kdy byl postřelen...
Byl tak chtěla vrátit zpátky. Tak hrozně mu to nepřeju.

#já od pátku

Ten "Mutant and proud" okamžik mě prostě v tu chvíli úplně dodělal a já jsem udělala jenom:

Nyní jsem se z toho pořádně konečně vypsala. (Protože dneska už jsem ze zoufalství sama se sebou vedla konverzaci v angličtině ohledně First Class. Ne, že bych to normálně nedělala, ale...)
Rozloučím se s vámi proto dvěma věcmi:

1) faktem, že toto mi bude v brzké době viset nad postelí *w* *asdfghjkl*
2) písničkou!
Oficiální píseň First Class. Nic jinýho teď neposlouchám.
Ne vážně, co ode mě čekáte?

Skullka: když tak dobře předvídáš moje oblíbený věci, řekla bys, že se takhle moc zblázním do First Class? :'D
LM: asi jsem odhadovala trochu míň :D
Skullka: ale víceméně jsi to čekala, co? :'D
LM: no, docela jo :'D
Skullka: Charles. :'D
LM: jo. Charles. :D

Nyní vám přeji dobrou noc my dear friends, budu doufat, že se mi povede si vyndat čočky a bude se mi zdát o něčem hezkým. Třeba Charlesovi. :3


Skullka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 3. června 2013 v 8:32 | Reagovat

Miluju tu scénu, jak jdou za Wolverinem a ten je pošle do prdele :D Ale vážně, asi můj nejoblíbenější film z X-Menovský řady

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 3. června 2013 v 13:34 | Reagovat

Jo, a asi tě kousnu za ty Také That, protože už mi tu jedou asi popátý :'D

3 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 3. června 2013 v 13:44 | Reagovat

[1]: Joo ta byla boží. :D
No, já si upřímně taky myslím, že žádní další X-meni už prostě First Class nepřekonaj. :D

[2]: Promiň lištičko. :''D Já se tu v nich topím taky. :'D

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 3. června 2013 v 13:51 | Reagovat

[3]: To je v pohodě, vlastně jsem za to ráda. Odvádí mi pozornost od povodní, který jsou tak nějak všude kolem mýho města :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.