No.6 - Návyková BL scifárna

31. ledna 2012 v 13:45 | Skullka Nika "Sealand" Elricová |  Anime a manga
Aneb ano, tleskejme, Skullka od září zase shlédla anime!
Tuhle recenzi jsem z velké části psala deset minut po tom, co jsem dokoukala poslendí díl, takže vás můžu ujistit, že všechny dojmy jsou absolutně čerstvé.

Zleva: Shion a Nezumi

Ocitáme se v budoucnosti, v roce 2013. Svět byl zničen válkou a rozdělen na posledních šest obyvatelné oblasti: jednou z nich je i město jménem No.6.

Vyvolení žijí v luxusu a blažené nevědomosti. Zatímco ti, co se pokusili vzepřít, jsou pouze odpad, kterého je třeba se zbavit.

Shionovi je dvanáct a je nadprůměrně inteligentní. Díky tomu může žít v luxusní části No.6 Chronosu a užívat si všech výhod života elity. Se svou nejlepší kamarádkou Safu studují Speciální kurz a nic jim nechybí.
…až do jedné osudné noci…


V den Shionových dvanáctých narozenin se u něj doma objeví postřelený chlapec jménem Nezumi (krysa). Shion mu pomůže - ošetří ho, dá mu najíst a nechá ho přespat.
Jenže zjistí, že je to trestanec…
A přesto ho nenahlásí a nechá ho uprchnout.
Samozřejmě se na to přijde a Shionovi jsou tak odebrána všechna privilegia. Od té doby žije ve Ztraceném městě - a přesto svého rozhodnutí nelituje.

Jenže o čtyři roky později najde jednoho dne při své práci v parku mrtvolu muže, který vypadá jako stařec, přestože mu bylo pouhých třicet let. Když mu potom jeho kolega zestárne a zemře před očima, je zatčen a odveden do Nápravného zařízení.
Ale zachrání ho Nezumi.

Vezme ho do Západního Bloku - místa, kde se kupí odpad společnosti.
Protože to luxusní No.6 je jenom pozlátko. Děje se tam něco špatného. Ty parazitické vosy, které zabíjejí lidi, jsou toho důkazem.

Shion je tak vtažen přímo do reality…
Jenže na to není sám.
Proč ho vůbec Nezumi zachraňoval? Proč se tolik chce No.6 pomstít? A otevře Shionovi oči?


Heh, No.6.
Víte, co se o tomhle anime říká?
Fanservis.
BL fanservis.
Tohle anime… je ho plné. Je to v každém díle. Tak moc, že se to ani nedá považovat za fanservis, jako spíš za shonen ai. Potěcha pro oko yaoistky.
Začala jsem se na to koukat… protože jsem potřebovala něco průměrného, temného a fanservisového. Nejen z geniálních komedií typu Soul Eater je otaku živ, že.
A víte co?
Bylo to úžasný.
Nemusím vlastně ani psát recenzi, charakterizuje to tenhle obrázek:So true. I watched it for the PLOT!

Víte, jaká byla moje reakce po prvním díle? (Kromě toho, že se mi to líbilo a že miluju Nezumiho)
UÁÁÁÁ ONI SE CHYTILI ZA RUKU NYAN JÁ SE UKŇÍKÁM K SMRTÍ KYÁÁÁÁ!!!
Tohle o půl jedné v noci způsobilo, že jsem se do dvou hihňala jako zfetovaná (a taky si tak připadala).

V tu chvíli už jsem tušila, že si to budu užívat. A stalo se.

Nezumi a Shion… to jsou naprosto úžasné charaktery. Nezumi je cynický bad boy, co si z ničeho nic nedělá a jde si tvrdě za svým. (A je to herec. 8D) Shion je zase až moc naivní a obětavý, ale je to vážně hodný kluk, co jenom chce znát pravdu a být s lidmi, které má rád.

Ale oba jsou skvělí, skvěle vykreslení, naprosto k sežrání a mají mezi sebou hrozně krásný vztah.
Vývoj postav je taky hodně dobrý… Jak se může stát z rozmazleného naivního dítěte muž. Jak se můžou probudit city v někom, v kom byly už dávno pohřbeny. Kdy vám můžou emoce jako třeba důvěra překážet… nebo naopak zachránit život.
Bylo kouzelné, jak si uvědomovali spoustu věcí. Bylo kouzelné, jak se chovali. Bylo kouzelné, jak spolu jednali.
Kyá.
(A btw... Shion je typickej uke a Nezumi ukázková tsundere... Ale to jsem odbočila. :D)

Nezumi a Shion ve dvanácti.

Taky musím říct, že díky jejich vzhledu jsem ani o jednom nemohla smýšlet jako na šestnáctiletém. :'D Shion vypadal a choval se tak na čtrnáct, při troše dobré vůle na patnáct, zatímco Nezumimu bych tipla tak devatenáct… na nejnižší hranici sedmnáct.

Je pravda, že to postrádá děj. Nebo, ne úplně, ale je hooodně dobře skrytý a je ho tam málo.
Což ale vůbec nevadí, díky výše zmíněnému (fanservis a postavy). :3
(Upřímně… jednou mě napadla taková zlá myšlenka, že je to Highschool of the Dead pro holky, ale díkybohu není. :D)

Taky se na to krásně kouká. Má to hodně dobrou kresbu (hlavně pozadí je nádherné) a pěknou animaci, geniální dabing (ti kluci toho musí nadabovat víc!) a vážně hezký soundtrack. (I když jsem první tři díly myslela, že mi ten opening urve uši, nakonec se mi taky zalíbil, a ending je naprosto okouzlující).
Je to taky dost vtipné - Nezumi má absolutně bezkonkurenční hlášky - a celkově je to dost zábavné.
A i ta samotná "zápletka" je celkem fajn.

Říkala jsem, že se na to krásně kouká...

A taky na tom hrozně snadno vzniká závislost. ._.
Vážně, když jsem to sledovala, myslela jsem, že sleduju nějaký geniální program na vymývání pubertálních mozků.
Shlédla jsem to za tři dny. Tři dny! To je můj absolutní rekord! (Je fakt, že jedenáct dílů není moc, ale tak…)

Nemohla jsem prostě myslet na nic jiného… Absolutně jsem se zamilovala do Nezumiho. Měla jsem jeho a Shiona plnou hlavu. Před spaním jsem o nich přemýšlela, když jsem vstala, první, co my vyskočilo na mozek bylo No.6. Když jsem Chachamaru zlomyslně předčítala Shakespeara, první, co mě napadlo, bylo, že to čtu asi tak úžasně jako Shion. Při úklidu jsem si pouštěla a vyřvávala ten ending do vymytí zbytků mého neexistujícího mozku. Dala jsem si to na tapetu, spatlala s tím design.

Chtěla bych skončit jako Shion. Chtěla bych být vyhnána do Západního bloku s Nezumim, chtěla bych si tam takhle žít v malém podzemním bytečku s klavírem, krysama a spoustou knih, chtěla bych vidět Nezumiho jak hraje v divadle Shakespeara, chtěla bych mít najednou červený oči a bílý vlasy a klidně bych kvůli tomu podstoupila i tu parazitickou včelu ve svým těle, kdyby mi ji měl vyoperovat Nezumi. ^^ <--- Divnej člověk (A OF COURSE že bych nechtěla aby VELKEJ SPOILER ode mě Nezumi nakonec odešel!!! >:O :<) KONEC VELKÉHO SPOILERU

Beznadějnej případ. T.T

Fanservis (jeden z prvních). Možná se to nezdá, ale v anime to bylo děsně roztomilý. :3

Ale můžu říct, že ten fansevis - alespoň u mě - opravdu plnil svůj účel (na rozdíl od Kura II). Přestávala jsem dýchat, kníkala jsem a ječela na celej barák (aneb to je dobře, že už nebydlíme v paneláku a není tu nikdo kromě mých rodičů kdo by si mohl stěžovat :D). Protože to bylo strašně hezký, romantický, roztomilý a vůbec úžasný.

Bylo to hrozně hezký, hrozně milý. Byl tam taky dostatek krve a násilí, pár filozofických myšlenek… a naprosto nepopsatelná atmosféra. I když se tam nic moc nedělo, stejně jsem si na tom vytvořila závislost jako ještě na ničem. Protože mě k tomu něco táhlo. Jako Shiona k Nezumimu. Nevím, co to bylo, ale musela jsem hltat a milovat každou vteřinu.

Největší průser tohohle anime je rozhodně - kromě neexistující děje, který ale pokud jste fangirl lehce přehlédnete - málo dílů a špatný konec. Divnej konec. CO TO JAKO MĚLO BEJT??? Ne a ne a ne, vy UDĚLÁTE druhou řadu, když jste zvládli udělat pokračování i na něco jako bylo Kuroshitsuji, tak musíte dokončit tohle!!!
Nemůžu tohle anime ohodnotit jinak. Nemůžu ho míň milovat.

Taky proto, že ten konec… rozbrečel mě.
Mě.
To se moc často nestává. Zatím mě za celý můj život rozbrečely dva Sims komixy, dvě knížky a jeden film. Věci, které mě dokážou rozbrečet, si u mě vždycky hodně šplhnou.
Sice jsem nevěděla, jestli brečím štěstím, smutkem z toho, že už je konec, smutkem z toho, co se stalo (já furt nevím, jestli to byl happy end nebo ne) nebo překvapením. Furt to nevím. Ale jedno vám říct můžu: v depresi z toho konce jsem pořád. T.T Ale on si vyloženě říká o druhou řadu, protože tam některý věci nevysvětlili a vůbec!
Ale mimo ten konec je to fakt úžasné anime, to mi věřte.

Hodnocení: 9/10
Abych to svoje tlachání o ničem nějak utla: No.6 je hodně dobré anime se spoustou hezkého BL fanservisu. Krásně se na to kouká i poslouchá, má to skvělou dvojku v hlavní roli a i přes absenci nějakého pořádného děje vás to k sobě přitáhne. Akorát to má hrozně debilní konec, který se ale s přimhouřenýma očima a slzou v oku dá přejít. A jsou tam krysy a Shakespeare! :3
Takže, pokud nejste zapřísáhlí odpůrci BL, myslím, že byste to alespoň měli zkusit. :)

Mimochodem… moje alterega se rozhodla mě zničit. Prej nepíšu ty recenze pořádně (i když u toho pravidelně vypouštím duši), a tak odteď budou ke všemu přidávat svoje názory jako bonus. ._. Pokud vás to nezajímá, chápu, ale… co já proti nim zmůžu? T.T

Tamu:"To je dobře! Takže, No.6 byla ABSOLUTNĚ FANTASTICKÝ, i když tam mohlo být víc násilí a víc úchylností, ale nevadí. BL, sci-fi, temnota s trochou té krve a krys, to prostě nemá chybu. Akorát ten konec byl divnej. Jestli to bude potřeba, beru si trubku a tu druhou řadu z nich vymlátím."

Amiku:"Nechápu, jak tomu Skullka může dávat tolik bodů. Zálibu všech o BL nepochopím niky, mě to vůbec nic neříká. Ta absolutní absence děje se nedala přehlédnout, stejně jako dutohlavost a cynismus hlavních "hrdinů". Na mě to taky bylo dost temné a ten konec divný."

Nana:"Mě se líbí všechna anime, takže se mi líbilo i tohle. ^^ Myslím, že děje tam bylo celkem dost, mě stačí málo, byl tam kawaii Shion a byla to sranda… Ale bylo to hodně temné a depresivní a taky dost krvavé. T.T"

Mimochodem… díky No.6 vím, jak odteď budu říkat svému blogu… Krysí doupě. :)
Sice ta deprese, kterou mám, je nesnesitelná (proč já poslední dobou čtu/koukám na samž takovž věci, jejichž konec mě zničí???), ale tak hodlám jí léčit Durarara!!... a vzhledem k tomu, že je to jen loňské anime, můžeme pořád doufat v druhou řadu. ^^

No.6 (2011)
Počet dílů: 11
Pokračování: Zatím není a nic se o něm neví, nicméně všichni doufají že bude.
Je to adaptace novel No.6 od Atsuko Asano a stejnojmenné mangy (kresba Hinoki Kino).
Česky můžete stahovat buď ZDE (Neo Exorcist) nebo ZDE (MayuAn).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KaThea KaThea | Web | 2. února 2012 v 19:17 | Reagovat

Ono je to fakt shounen-ai? Něco jsem o tom slyšela, ale ty díly, co jsem viděla, tomu nějak moc nenasvědčovaly... Ztrácela jsem trpělivost. xD Chtěla jsem shounen-ai hned. xD Kdy tam teda bude?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.