Highschool of the Dead - Prsa, krev a kalhotky

12. října 2011 v 23:44 | Skullka Nika "Sealand" Elricová |  Anime a manga
Tak jo… Vážně nevím, jakou bude mít tahle recenze mít kvalitu. A víte proč? Protože samo anime má kvalitu velmi pochybnou… Ne, že by bylo vyloženě špatné, ale… No, však uvidíte.

Upozornění: Čtení následujících řádků a sledování tohohle anime Vám může způsobit újmu na zdraví v podobě znudění, znechucení nebo smrti udušením smíchy. Jako vedlejší účinek se může projevit nechuť k ecchi.Začínáme tím, že Komuru Takashiho odkopla jeho kamarádka z dětství. Je z toho tak pryč, že jde za školu. Takže si tam tak hezky emaří, dokud ho neobjeví zdejší tsundere Takagi Saya. (Rovněž kamarádka z dětství, jak se později dozvídáme.) Asi desetkrát mu za těch pět minut vyčte, jaký je pitomec, a potom naštvaně odchází. Při svém emaření si Takashi ale najednou všimne, že u školní brány nějaký chlápek pokousal jednoho z učitelů a ten následně pokousal dalšího svého kolegu.
Jak vám už jistě došlo, ten chlápek byl zombík, a z učitelů se stali rovněž zombíci. Chvilku na to ve školním rozhlasu zazní hlášení o oné vzniklé nepěkný ošklivé situaci. (O tomhle moc nepřemýšlejte, pokud neznáte Cimrmana. :D) Pak začne panika - děcka zděšeně prchají, zombíci papají, kalhotky koukají a prsa skákají, prostě lahoda pro oko diváka, děs pro zúčastněné. Ale dál.
Setkáme se se zbytkem hlavních postav, aneb již zmíněná Takagi kdesi schrastí obtloustlého magora do armády Hirana Koutu, který je do ní paf, nebohou doktorku Marikawu Shizuku s OBŘÍM poprsím (A to myslím vážně. Fakt obřím.) zachrání frajerka Busujima Saeko, no, a nakonec tu máme našeho milého Komuru, který dojde do třídy pro Miyamoto Rei, což je ta jeho dětská láska (bůhví, proč jí zachraňoval, když na ní byl tak naštvanej) a jejího nynějšího kluka a zároveň Komurova nejlepšího přítele (aha, to je vlastně běžné, že váš nejlepší kámoš chodí s VAŠÍ láskou, že) Hisashiho. Pak to zase jede - kozy, krev, kalhotky, zombie, kozy, krev, zombie, atakdále atakdál. Z chudáka Hisashiho se stane taky zombík a poprosí Komuru, aby ho zabil, než se to stane. Rei řve jak šílená, ale Komura se pochlapí a udělá to. Následuje dramatická scéna ala "Jsi určitě rád, musels strašně žárlit!" a potom Komura nezapomene poznamenat, že ten den započal konec světa, což ostatně dělal každý díl.
Všichni naši "hrdinové" se v dalším díle spojí, zdrhnou ze školy v autobuse s magorským učitelem Shidouem a vydají se… Kam? No, oni původně chtěli hledat svoje rodiny, ale nakonec skončí v domě kamarádky doktorky Shizuky a při tom stihnou zachránit malou Alici a její psa. A co se mezitím děje? To samé co předtím. Kozy, krev, kozy, kalhotky, zombie, krev, zombie, kalhotky, kozy…Pokud jste dočetli až sem, jistě jste si všimli, že je to celé napsáno poněkud sarkasticky. A není divu. Celé tohle anime totiž působí tak trochu jako špatný vtip. Eh, počkat, ono je to vlastně podle mangy… Aha. Tak beru zpět. Autor musel být fakt magor.

Highschool of the Dead, neboli Střední škola mrtvých, je dvanáctidílné anime od studia Madhouse. Štítky na Akihabaře: Akční, Boj s meči, Dospívání, Ecchi, Harém, Horor, Houp houp, Kalhotky, Násilí, Pocity úzkosti, Podle mangy, Postapokalyptické, Přestřelky, Shounen, Velká prsa. Hahahaha. Jo, to sedí.
Celý děj jsem vám vlastně už popsala výše. Ptáte se, jestli se anime nějak hodně rozjede? Jestli tam nastane nějaký úžasný zvrat? Jestli se postavy nějak vyvinou a dostanou doslova odzbrojující, hustodrsný charakter?
Odpověď je ne.
Za těch dvanáct dílů se prakticky nic nestane - naše skupina furt někam jezdí/chodí/plave, zabíjí zombíky, řeší při tom svoje problémy s ostatními a hlavně jsou pořád vidět houpající se prsa, kalhotky a krev. Sem tam se objeví i nějaké to trauma z dětství nebo tajná úchylka, ovšem vše jenom tak na okraj. Hlavně, aby byly vidět ty kalhotky.
No dobře, možná to není AŽ tak zlý, ale opravdu je tam toho ecchi hodně a děje málo.
Ecchi je všude. Žádná z holek, kromě malé Alice, nemá menší prsa než pětky. O doktorce ani nemluvím. Jakmile udělá některá z nich jakýkoliv jiný pohyb než malinký krok, prsa se začnou houpat a houpat a houpu se i přes všechny bitvy, nehledě na to, že při každém skoku nebo delším kroku jsou odhaleny kalhotky. A samozřejmě, jsme originální, takže všechny jsou jiné - některé pěkně krajkové a jiné hezky barevné, ať si každý fanda přijde na své!
Upřímně… přišlo mi doslova a do písmene debilní ukazovat i kalhotky těch zombíků, ale tak… Aspoň že to za celou sérii udělali asi třikrát.

Hirano a Takagi - oba ve své obvyklé póze.

Postavy celkově? No nic moc. Rei je hrozně otravná a ten dabing tomu moc nepomáhá, navíc neustále fňuká nad Hisashim a vyčítá Takashimu jaký je proti němu hrozný, ale po chvilce se na něj začne lepit jako kdyby byl nějaký kundolap nebo co. Ale to asi je, přece jenom, mý to štítek harém, že. Shizuka je sice doktorka, ale je na mentální úrovni tak dvanáctiletý puberťačky. S ostatními už je to sice o něco lepší, ale stejně to jsou jenom klasické anime archetypy. Takagi bych z celého "týmu" označila asi za nejrozumnější, nejduchapřítomnější a taky nejchytřejší. I když jsem původně měla nejradši Busujimu, protože měla dlouhou sukni, ze které nekoukaly kalhotky, a celkem malá prsa, která se nehoupala, a zezačátku se chovalo ještě rozumněji než Takagi, nakonec si sukni převlékla, prsa se jí nějakým záhadným způsobem zvětšila a vyklubala se z ní… no, mírně divná ženská. A taky tak trochu úchylačka. Zatímco Takagi si svoji imidž geniální drsňačky udržela až do konce - i přes to, že se jí prsa houpala už od začátku. Jo, a navíc - všechny ty holky jsou hrozně nadržený. A chtějí Takashiho, samozřejmě. Jinak by to nebyl harém.
Nejraději z celého anime mám ale stejně Hirana, což je prostě frajer. Je to magor do zbraní, válečných počítačových her atakdále, a samozřejmě má taky svoje temné tajemství. Nehledě na to, že má dobré hlášky a očividně si celou tuhle záležitost fakt užívá. Má špičkové zbraně, může střílet jak se mu zlíbí, jezdí v Hummeru a navíc je obklopen holkama s takovejma kozama. (Viz obrázek. :D)


Od poloviny přibylo ecchi. Ale na druhou stranu i vtipů. Dobrých vtipů. Ale bylo tam šíleně moc ecchi. Ta scéna v koupelně… ugh. Takagi tam byla jediná duchapřítomná, fakt že jo. --"
Znova opakuju: kozy, krev, kalhotky, kozy, kozy, kalhotky. První dva díly byly fajn a bavily mě, prsa i kalhotky se daly ignorovat. Od třetího dílu do šestého to byla jenom monotónní nuda a samozřejmě kalhotky-zombíci-prsa-krev. Od nějakého sedmého dílu to začala být docela sranda, předposlední dva nebo tři díly nebyly zase nic moc (a dokonce tam ani nebylo skoro žádné ecchi, i když krev a zombíci zůstali) a poslední díl… Z toho mám takové rozpačité pocity. Navíc za celou tu dobu se v ději prakticky nikam neposuneme, skoro nic se nevyřeší, nic se neděje… A mezi posledním a prvním dílem neuplynul ani týden. Takže asi tak.
Ale abych tomu zas tak úplně nekřivdila… Občas se jim povedla hodně vtipná scéna, párkrát i docela dramatická. Líbil se mi konec prvního dílu, který jsem popisovala výše, a ještě víc se mi líbil konec druhého. Přišlo mi, že se tam všichni chovali hrozně lidsky.

Partička v posledním díle.

Jako další vyzdvihnu hudbu. Hodně se mi líbil opening i endingy. Říkáte si, kolik může mít 12dílné anime endingů? Kolik jen to jde - tedy dvanáct. Ne, vážně, má to dvanáct endingů. Mě osobně se nejvíc líbil první, a to tak, že se mi hodně líbí i teď. A i ty další byly pěkné, nehledě na to, že ten text vždycky tak nějak ladil k tomu anime. Navíc samotné provedené ending/ů bylo sice poněkud jednoduché, nicméně zajímavé. Byla to nástěnka, která se nám postupně ukazovala celá, se spoustou fotek a článků z novin, pomazaná krví. Každým dílem přibývalo několik fotek, které vždycky měly co dělat s postavami, které jsme v onom díle potkaly. To byl dobrý nápad, ovšem snažit se přijít v malém videu na to, kdo že to má být na tom obrázku, přes který navíc běhají titulky bylo poněkud… složité. --" I zbytek soundtracku byl fajn. Nic, co by mě uchvátilo, nebo co bych chtěla poslouchat dál, ale fajn.
Kresba byla taková normální, a animace se v určitých scénách prvních třech dílů zdála skvělá, nicméně potom upadla.

Sečteno podtrženo, Highschool of the Dead… já… nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné anime, ale… Nejspíš to není anime pro mě. Chápu, že kluci tohle všechno určitě ocení. Jen nechápu TAKOVOU HROMADU TAK NADŠENÝCH RECENZÍ! Jo, a taky nechápu to vysoké hodnocení. Ale whatever… Tohle prostě není anime pro holky. A asi to není ani anime pro náročné kluky. … Vlastně, pro koho je to anime? Já nevím… Já bych to nedoporučila nikomu. Hromada ecchi, málo děje, a ani množství krve mě neuspokojilo… Prostě tohle anime celé... Myslím, že jsme to nějak nepochopila. K čemu to je. O čem to je... a tak. A navíc... No prostě, celkově se mi to nelíbilo, tečka.

Hodnocení:
6/10

Pokud nemáte nějakou úchylku na zombíky, nemilujete ecchi a nepotřebujete nutně zabít čas čímkoli co je po ruce, nekoukejte na to. Za těch pár vtipných scén to nestojí. Po prvních dvou slibných dílech se to už bohužel nezlepší…
A proč že jsem to vlastně dokoukala? No… chtěla jsem si rozšířit obzory. A taky snížit svoje hodnocení na Animelistu. :D
Existuje ještě OVA, která se jmenuje Drifters of the Dead… a je to vlastně jakási náhrada plážové epizody. Tam už ani nejsou zombíci. Jenom to ecchi. Ale byla to docela prča, takže té jsme dala 5/10. :D

Highschool of the Dead (Gakuen Mokushiroku)
Počet dílů: 12
Pokračování: OVA. A prý vyjde druhá řada. (T.T)
Je to adaptace stejnojmenné mangy od autorů Satou Daisuke (příběh) a Satou Shouji (kresba).
Přehled všech překladů najdete ZDE, já osobně sledovala ten od Loose Firework.

Spáchám sebevražedný atentát a někdy zkusím i mangu. Prý je lepší než anime. I když koukám, že anime se to hodnocení snížilo, manga má furt takové vysoké. Ach jo. Prý má vyjít i druhá řada. Možná jí zkusím, ale… předpokládám, že jenom zkusím. Na druhou stranu mám pocit, že po TOMHLE mě už žádné jiné ecchi rozházet nemůže. :D Ani H2O. I když tam mi to bude vadit kvůli tomu, že to bude určitě pěknej příběh zm*venej ecchi, ale… No, to už jsem zase odbočila.

P.S. Hurá, už mám skluz jen 6 recenzí! 8D *ignorujte ji*

Skullka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ledman ledman | 13. října 2011 v 9:34 | Reagovat

Máš docela výdrž, já to dropnul po druhém díle, ten fanservis mě ubil. Navíc milé doktorce se povedlo mě neskutečně iritovat už během asi sekundového střihu v prvním díle.
Z mangy jsem onehdá vydržel víc, ale stejně jsem po první knize neměl vůli pokračovat (tuším to končilo havárkou autobusu). Nicméně se nemusíš bát, veškerá "kozatá choreografie" je dílem režiséra :D

Na téma zombie apokalypsy je lepší zkusit I am a Hero, i když uznávám, že to je pro trochu náročnější publikum (resp. čtenářstvo) :)

2 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 15. října 2011 v 13:17 | Reagovat

[1]: První dva díly byly ještě v pohodě... ale zbytek... :D
No jo, u doktorky stačilo, aby se jí jednou zhoupla prsa a udělala "Ae?" a už se člověk oklepal. --" :D
To doufám. Osobně mi ani nevadí neustálé záběry na kalhotky, nebo, takhle, vadí mi míň než skákající prsa. :D
Tak to asi někdy vyzkouším... až se mi trochu zkrátí plan to watch/read. :D

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 16. října 2011 v 13:42 | Reagovat

Líbí se mi ta brejlatá růžovka, ale obávam se, že tohle bych asi nedala :D

4 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 18. října 2011 v 13:17 | Reagovat

[3]: Já sama se divím, že jsem to dala... ale když já jsem takovej člověk, kterému se na všem líbí aspoň NĚCO. :D

5 Lillit Lillit | 19. ledna 2012 v 20:56 | Reagovat

Ta doktorka je na téhle sérii asi to nejděsivější, neřekla bych mentální úroveň dvanáct... tak šest, maximálně :D

6 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 19. ledna 2012 v 21:01 | Reagovat

[5]: No jo, je fakt, že dvanáctiletá holka je vyspělejší, na druhou stranu šestileté holky nejsou tak nadržený jak ona. xD

7 formal wedding dresses formal wedding dresses | E-mail | Web | 9. ledna 2013 v 10:20 | Reagovat

One of the more helpful things I saw in the last few weeks, thanks a lot for sharing this ideas with your visitors.
http://www.blowdress.org/wedding-dresses-mermaid-wedding-dresses.html

8 replica iwc watches replica iwc watches | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 1:54 | Reagovat

awesome song david guetta super star rocking music bookmarks this Thanks for post. Its really good for me becuase i m big fan of david guetta.
http://www.begwatches.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.