Kuroshitsuji II - Fanservis pro fangirls, kterým Kuro nestačilo

17. září 2011 v 15:18 | Skullka Nika "Sealand" Elricová |  Anime a manga
Vzpomínáte si na Kuroshitsuji? Na moji nadšenou recenzi a hodnocení, na to skvělé anime s úžasným sluhou a malým aristokratickým, nafoukaným, ale roztomilým jednookým (:D) klukem? Pokud ne, tohle nečtěte. Pokud ano... Hm, musím vás zklamat. Dlouho očekávané Monoshitsuji se nevydařilo - teda minimálně ne tak, jak jsem si představovala. Ale popořadě...
(Může obsahovat spoilery k první sérii, tudíž čtete na vlastní nebezpečí.)Kuroshitsuji skončilo hrozně neurčitě. Skončilo v okamžiku, kdy si Sebastian bral Cielovu duši. Nejedna fanynka si kníkla a potom fňukala, protože jí to nestačilo. A pak se objevila zpráva: Pokračování Kuroshitsuji BUDE! Sice v něm nebude Ciel se Sebastianem, ale bude tam jiný pár, Alois a Claude. Říkalo se, že to nebude mít žádnou návaznost na první sérii, a že se to bude jmenovat Monoshitsuji, neboli Bílý sluha - a že Claude tím pádem bude anděl. Vědělo se o větě Yes, your Highness, ale to bylo tak všechno. Skalní fanynky sice truchlily, že tam nebude Ciel a Sebby, ale já... já ne. Dobře, možná jsme si ZEZAČÁTKU párkrát posteskla, ale potom jsem se na to začala těšit. Tý jo, kopie Kura s novýma postavama? To by mohlo být zajímavý, jelikož Kuro mě tím svým námětem a příběhe uchvátilo. No jo. Ale skutečnost byla jiná... Chcete teda vědět, o co ve skutečnosti jde, nikoliv v Monoshitsuji, ale v Kuroshitsuji II?


Alois Trancy je blonďatý, modrooký, rozmazlený, sadistický a směje se jako anděl. Žije sám v sídle Trancyů, pouze se svými pěti sluhy - nemluvnými trojčaty, služebnou Hannou, které hnedka na začátku vypíchne u snídaně oko, aby nám všem dokázal, kdo je tu pán (É, Lojzíku, ty víš, že tě miluju, ale tohle sis fakt mohl odpustit. --"), a potom se svým hlavním sluhou, černým komorníkem, který se jmenuje Claude Faustus. Nepřipomíná vám to něco?
Alois je jeden z takzvaných Zlých aristokratů. Tak, jako se musí Phantomhive, jako Královnin hlídací pes stará o bezpečí Jejího Veličenstva, Královnin pavouk, Trancy, v tajnosti ničí veškeré důkazy...
Jak jste již jistě poznali, Claude je také démon, a Alois je s ním také svázaný smlouvou. Ale co může zrovna on chtít, divíte se... No, svoje důvody teda má.
Myslím, že na Aloise si člověk vytvoří názor už v prvním díle - buď mu tu sadističnost a rozmazlenost odputsíte a budete si jenom užívat jeho nádherný smích, nebo si už od první chvíle budete přát, aby zhebl.

První díl začíná famózním openingem, úžasným Aloisem a sexy Claudem. (No jo, já ho ráda nemám, ale musím uznat, že sexy je.) Člověk má až pocit, že se opravdu vyplnilo to, co se slibovalo, a tohle je kopie Kura s jinými postavami. Jenže na konci někdo přijde na návštěvu k Trancyům. Cizinec s velkým kufrem. A jakmile promluví, je to všem jasné: Dorazil Sebastian.
Svede se boj, mezi Claudem a Sebbym (ne poslední, věřte mi). Boj o obsah toho kufru. Co je v tom kufru? Hádejte, můžete třikrát. A pokud nevíte, já vám to řeknu, myslím, že to spoiler není a většina lidí to stejně čekala - je tam Ciel...
Ciel totiž přišel o duši. Sebastianovi se mu ji sice podařilo vrátit, ale Ciel ztratil paměť - a teď si nepamatuje nic, ani to, že už se pomstil člověku, kvůli kterému se zavázal kontraktem s démonem. A Sebastianovi je k ničemu duše, která nedosáhla své pomsty... Tak co teď?
Rozhodne se, že udělá terč pomsty z Trancyů. Claude souhlasí a uzavře s ním dohodu. Ale nebude to tak jednoduché - Alois Trancy se skálopevně snaží dostat Ciela i Sebastiana. A navíc... Ciel má tu nejlahodnější duši, jakou kdy démon může pozřít...
Tak začíná souboj. Phantomhive vs. Trancy. Ciel vs. Alois. Sebastian vs. Claude. Kdo vyhraje? Je vůbec možné vyhrát? Kdo stojí na čí straně? Co jsou pravdy a co lži? Co je přetvářka a co skutečnost? Tanec smrti může začít...


Víc vám toho říct nehodlám, protože narozdíl od Kura je tohle anime velmi krátké - pouhých dvanáct dílů. Přesto mě překvapilo, kolik děje se tam dalo vecpat. No, ale, popřadě... Vás asi zajímá co si o tom myslím já, že?

Kuro II? Hm, hm, hm, Kuro II... Dobře, upozornění na začátek: Tohle není Kuro jak jste ho znali. Je to úplně něco jiného. I ta atmosféra je o něčem jiném. Dokonce i kresba se změnila - Ciel vypadá mnohem víc jako děcko, Sebastian ještě víc zbišíkovatěl... Zbytek kresby je podle mě už jenom horší... No, je to můj názor, ale mě se to prostě nelíbilo, podobně jako animace... Obojí bylo podle mě v jedničce lepší, a to o dost.
Vzpomínáte si na atmosféru Kuroshitsuji? Na tu úžasnou temnou Viktoriánskou, zabarvenou temnotou a krví, občas proloženou hodně vtipným vtipem? Já ano... a proto mě Kuroshitsuji II neuspokojovalo. Celý příběh jsem si vůbec nepřipadala jako ve Viktoriánské Anglii, ale v nějaké blíže nespecifikované době a -//- místě. To, že tam opravdu jsem, mi občas jenom připomnělo to oblečení.
V Kuroshitsuji II není příliš vtipů, a, Čárcežel, skoro žádná krev, a přitom je to všechno takové ponurejší a depresivnější. Většinu času jsme zavření v sídle jednoho ze zlých aristokratů, nebo v jejich zahradách - a dobře, jeden díl se odehrával ve vlaku a dva někde v hájích na louce. :D
Upřímně, chvílema jsem si vůbec nepřipadala jako že sleduju pokračování mého milovaného Kura... tohle s ním má tak pramálo společného...

Každopádně, nová dvojka byla zajímavá.
Alois Trancy. Rozmazlený, sadistický, blonďatý. Zbožňuje Clauda a směje se jak anděl. No jo, já vím, že vy ho všichni nesnášíte. Ale já ho naprosto miluju. A navíc, ten jeho výstup v prvním díle... Tomu se nedá říct jinak než že to bylo STRAŠNĚ COOl! :D Jsem ráda, že ho nakonec potkal takový konec, jaký ho potkal, protože si toho v životě vytrpěl dost a odteď už může být jen šťastný... :)
Claude Faustus. Nemluvný, s výrazem "Vlezte mi všichni někam", brejlatý sexy sluha. Nevíme, co si myslí o Aloisovi (no dobře, zjistíme to nakonec, ale ono by bylo lepší... no, ale nic) a je už od prvního okamžiku nesympatickej. Jo, máte bod, nesnáším ho, myslím si o něm, že je hroznej hajzl a to, jak skončil, si zasloužil. A navíc... já NENÁVIDÍM pavouky!
Taková dvojka, že? :D

Každopádně, teď se dostáváme k věci, která mi na celém anime vadila nejvíc: Fanservis.
Ještě před tím, než jsem se na něj začala koukat, jsem se to dozvěděla od Katsumi. ("Druhá řada už mi přišla jen jako fanservis pro fanynky.") Takže jsem s tím k tomu tak přistupovala a... No pročárku, fakt že jo! O.O
Fanservis je všude. Hlavně je ho tam spoustu pro holky, ale v podobě Hannah se tam najde i něco málo pro pány.
Víte, mě fanservis NEVADÍ. Ráda si zakníkám a ráda se podívám na to, jak si dva kluci nááááhodou vletí do náručí a pak oba rudnou a začnou se odstrkovat. Fanservis v jedničce byl... Kyááá!!! Ale všechno má své meze - tady to přehnali.
Hlavně mi vadilo, že to všechno bylo hrozně samoúčelné. Jasně, Sebastian vzal párkrát Ciela od náruče. Schválně to nebylo a Ciel se vždycky vykroutil. Ale sakra, to ho tady musle na těch rukách tahat furt? A starat se o něj a všechno... Cielovi by se nějaké ty jeho "úlety" ještě daly prominout, když ztratil paměť... Ale Sebby ztratil očividně rozum. Mě na tom strašně vadilo, že bylo vidět, že je to tam jen proto, aby si zakníkaly fanynky, protože TAKHLE by se ani jeden z nich NECHOVAL. (Snad jediné, co se nezměnilo, byly Sebastianovy reakce na Grella. Přesto že se k němu choval tak nějak... mileji, nakonec ho vždycky jenom využil nebo mu ublížil, and that's right, Sebasu-chan! :D (Miluju svého snoubence Grella a zbožňuju Sebbyho, ale na to, aby se ke Grellovi choval hezky je potřeba víc než touha po Cielovi, sorry. :D)
Kdy mi ten fanservis nevadil? Pokud se jednalo o Lojzíka. Protože on je prostě "všeolizující blonďatá děvka", takže u něj to bylo takové přirozené. :D
Kdyby se alespoň Ciel nechoval tak dětinsky. Ale on se choval fakt děsně. Ne, že bych ho v jedničce nějak extrémně žrala, ale měla jsem ho celkem ráda, i když mě občas pěkně štval. Tady mě štval imrvére. A Elizabeth? Já jsem jí měla už v jedničce občas chuť uškrtit jedním z těch jejich kawaii čepečků. V téhle sérii se měla utopit při té povodni. Nechápu, proč ji Ciel zachraňoval. Já být jím, přikážu Sebastianovi ať jí nechá utopit a je to. :D (V posledním díle mi jí bylo trochu líto, ale v posledním díle se změnilo VŠECHNO).
Navíc... mě ZABÍJEJÍ příběhy se ztrátami paměti a takové ty věci "Já vím něco co ty ne a ty víš něco co nevím já takže si něco řekneme a vyložíme si to úplně jinak a potom se to všechno zpacká a nikdo nic neví" a bla bla bla... I když, to je jenom můj osobní názor.
Děj je takový... nemastný, neslaný. Koukáte na to, celkem vás to i baví, ale říkáte si: Ach jo, jenom tohle? Z toho by se dalo vytřískat víc... Tak do poloviny jsem byla celkem naštvaná, co to s Kurem udělali, do asi devátého dílu mě to celkem bavilo a pak přišlo superfinále, u kterého mě mrazilo v zádech... Něco takového jsem opravdu nečekala. Upřímně, zezačátku to vypadalo dost bledě, ale nakonec se to celkme vyšvihlo, a to je jedině dobře.
Pak musím podotknout, že Claude je hajzl, takže si ho moc neoblibujte, jelikož byste pak mohli být zklamaní. Netuším, proč se všichni tak točí kolem Ciela, podle mě za to nestojí- *schovává se před útokem fangirls* ale tak to je jejich věc. :D
Pro většinu je hlavní problém Alois a Claude. Nesnáším Clauda, ale pro mě je problém Ciel a Sebastian. Ne, zbožňuju je, ale ne, nejsem ráda, že tam jsou. Já NECHTĚLA Kuroshitsuji II - já chtěla MONOSHITSUJI! S Kurem jako takovým jsem se už rozloučila - byla to pro mě uzavřená kapitola a těšila jsem se na něco nového. Chtěla jsem kopii Kura s jinými postavami a několika odchylkami - ten příběh by se musel vyvíjet jinak, jelikož Alois se nechová stejně jako Ciel a CLaude není Sebby. Já vím, jsem divná... *zase se schovává se před fangirls*
A co se týče zbytku postav, co jste znali z jedničky... Většina se tam jen mihne, akorát Grell tam má trochu větší roli.
Co musím určitě zmínit je hudba. Soundtrack se změnil, je úplně jiný než u jedničky. Není špatný, ale osobně mě nijak moc nezaujal. Co se mi líbilo (a taky jsem si zapamatovala) byla skladba "The Bulter of Trancy's", tedy tato:


Zato openingy a endingy se mi líbily. Opening je skladba jménej Shiver od známé J-Rockové skupiny the GazettE a vystřídají se nám dva druhy klipů - jeden k dílech čistě o nové dvojci Alois a Claude a další pro díly Cielovi nebo společné. Mě osobně se líbí víc ta první verze, ale pššt, už tak jsem tady toho na sebe prokecla dost, co by se mohlo fanynkám nelíbit. :D
Je zvláštní, že s každým dalším dílem mi dával text openingu větší a větší smysl... Připadá mi, jako by to zpívali Alois s Cielem. Prostě ten text k tomu anime dokonale sedí.
Endingy jsou taky krásné. Většinu času uslyšíme moc hezkou píseň Bird od zpěváka jménem Yuya Matsushita, což je mimochodem ten samý člověk, který hrál Sebastiana v Kuroshitsuji Musical a nazpíval ten skvělý soundtrack. Klip je taky moc hezký, ale je hodně černý a jeden z mách chytrých přehrávačů mi ho tím pádem hrozně kostičkoval... 8D
Druhý ending se tam vlastně objeví třikrát a vlastně jenom jednou. Vysvětlím. Znáte v anime takové ty části, kde vám hraje písnička přímo do děje? Takhle se tu objevila dvakrát a jednou jako ending, a musím říct, že vždycky tak hezky podtrhla tu atmosféru oné scény, až jsem si myslela, že se rozbrečím. Jmenuje se Kagayaku Sora No Shijima Wa a je od skupiny Kalafina, která také nazpívala druhý ending k prvnímu Kuru, Lacrimosa, jestlis i vzpomínáte. Tahle písnička je podle mě ale mnohem hezčí, víc se k anime hodí a navíc když teď poslouchám, začíná se mi chtít plakat... T.T Takže za to body nahoru.(No jo, já vím, ten první je převrácený a druhý má nic moc kvalitu, ale lepší jsem nenašla, je to divný, Kuro a takovej malej výběr endingů na Youtube? :D)

A musím pochválit konec... Lidi, které jsme neměla ráda, umřeli, a i ty, která jsem měla ráda, potkal šťastný konec, a bylo jedno, jestli umřeli nebo ne. Sice mi určitých lidí bylo líto a celkově ten konec vyzněl tak nějak do ztracena, ale zas nějak hrozně po pokračování netoužím, myslím, že to uzavřeli celkem uspokojivě... :3
Tak jo, skončila jsme s nadáváním. Teď klady.
Anime mě bavilo. I přes ten fanservis tam přece jenom jsou moje oblíbené postavy... Sebby s Grellem jsou pořád stejně super, je tam naprosto úžasnej Alois, není tam Angela a přes to všechno je to pokračování mého milovaného Kura. Byly okamžiky, u kterých jsem se zasmála, i když to tak asi míněno nebylo (A stejně, Claude v zástěře? Nezapomenutelný pohled!) a bylo tam spoustu WTF momentů, ale to až tak od tohoosmého dílu, do té doby to bylo takové klidné... No, však Yue ví, jak jsem jí bombardovala Skype, že? :D Poslední asi tři díly byly perfektní, jako by tvůrcům konečně došlo, že se do toho anime snažili nacpat trochu moc a že to bylo spíše nudné a moc to nevyšlo, a soustředili se pak už jenom na konečný boj Claude vs. Sebby a Alois vs. Ciel, pak přidali dalších několik WTF, docela uspokojivé vysvětlení a... "ukončení" postav a máme tady happy end jak vyšitý. :3 Navíc, Sebbyho úžasný výraz -


A Cielova nadávka "Neko-baka" (hádejte, komu byla adresována... :D) byly úžasné samy o sobě. I když se může zdát, že na tohle anime hodně nadávám, ve výsledku bylo fajn, i když na originální Kuroshitsuji to ROZHODNĚ nemá.

Hodnocení:
Pokud jste měli rádi Kuroshitsuji, myslím, že tímhle nic nezkazíte. I když tam bylo pár horších momentů, nakonec to bylo fajn. Navíc máte možnost se setkat se všemi svými oblíbenými (i neoblíbenými) postavami no a jsou tu taky nové. Originál to není, ale pro pobavení a nostalgické zavzpomíná na starého dobrého Černého komorníka to stačí... Alespoň mě ano. A navíc, je tam Alois! :3 Hlavně od toho nečekejte nějaké plnhodnotné pokačování, které by dosahovalo kvality první série... Spíš to berte jako takový bonus.

8/10
...kvůli Aloisovi a kvůli tomu fantastickému konci.

Kuroshitsuji II
Počet dílů: 12
Pokračování: Kuroshitsuji
S českými titulky od Akuma Fansub stahuje ZDE a online sledujte ZDE
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 18. září 2011 v 20:33 | Reagovat

Já teda Lojzu ze začátku upřímně nesnášela, ale způsob, jakym se všema na konci dokonale vyjebal, mě přiměl ho obdivovat. Ale stejnak zůstávám věrná první řadě

2 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 18. září 2011 v 21:35 | Reagovat

[1]: To jo, vyjebal se všema moc hezky. :D Obzvlášť s Claudem, yohoo!!! :D Já mu celou dobu hrozně fandila. :3 Je sice fakt, že to byl spratek a parchant, ale na jednu stranu Ciel je spratek taky... Oba si toho hodně prožili, akorát způsob, jakým se s tím vyrovnali, je u každého odlišný. Áno, možná jsme divná, ale více schvaluju ten Lojzův. :D

3 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 18. září 2011 v 21:55 | Reagovat

[1]: A jasně, na jedničku to nemělo, ale přece jenom... On tam byl Alois... :3 :D:D

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 19. září 2011 v 13:44 | Reagovat

[2]: Claude byl strašnej zmrd, pardon za ten výraz, ale to se jinak říct nedá. Ovšem chudák Seb, na věky věků dělat slouhu malýmu démonnímu spratkovi, to mu fakt nezávidim :'D

5 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 19. září 2011 v 15:53 | Reagovat

[4]: No jo, to mi ho bylo taky docela líto, přece jenom, známe Ciela, že. :D

6 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 23. září 2011 v 17:27 | Reagovat

Mne sa K2 celkom páčilo..každopádne som bola veľmi rada, že tam Ciel a Sebas-chan predstalen boli, pretože ja Aloisa a ani clauda veľmi nemusím (tie jeho tanečno-teatrálne vystúpenia sú trochu..ehm.. :D).
Ale najlepšia je aj tak manga...nechápem prečo nemohli do anime nejakým spôsobom zaradiť circus Ark...jooooj :D :D )

7 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 23. září 2011 v 17:30 | Reagovat

[6]: Hm, o tom Cirkusu jsem něco slyšela... Hrozně ráda bych se k tomu dostala! :D Ale určitě bude hrozně dlouho trvat, než se k tomu dočtu... Hm... V jakém je to volume? :D

8 Leilee Yume Hikaru Leilee Yume Hikaru | Web | 11. března 2012 v 14:52 | Reagovat

"K2" mne teda dosti zklamalo (na konci mi bylo vážně strašně líto Sebíka a vlastně i Ciela), ale kvůli Aloisovi jsem to musela dokoukat... On je TAK sladký!!! :D

9 prom evening dresses prom evening dresses | E-mail | Web | 9. ledna 2013 v 11:37 | Reagovat

Hey would you mind letting me know which webhost you're utilizing? I've loaded your blog in 3 completely different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a reasonable price? Cheers, I appreciate it!
http://www.blowdress.org

10 replica iwc watches replica iwc watches | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 2:29 | Reagovat

Q. How do you make a hotdog stand?
http://www.begwatches.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.