1. Kapitola - Městečko karnevalů

4. července 2011 v 20:22 | Skullka Nika "Sealand" Elricová |  Karneval stvůr
Jsem nějaká rychlá... Jestli to takhle půjde dál, za chvilku ty příběhy dopíšu. :D Sakra, mě to tak baví, MILUJU psaní! :3
No, takže, první kapitola. Taková... vysvětlovací. Přeji příjemné počtení! :)


1. kapitola - Městečko karnevalů


Pouť. Všechny děcka to milujou. "Jéé, přijede pouť!" Piští, tleskají a škemrají u rodičů peníze na vstupné.
Puberťáci se zase předhánějí, kdo vydrží dýl na takových těch atrakcích kde visíte hlavou dolů, případně na centrifuze, a střílejí růže na střelnicích, aby je po takových pěti pokusech mohli galantně věnovat své holce.
Rodiče zezačátku trochu mrmlají, ale nakonec se podvolí a jsou tam taky. Vypijí pár těch piv, pobaví se se známými a navíc mají na několik hodin klid od dětí.
Takhle se to aspoň děje ve všech normálních městech.
To šílenství, které nastává každý listopad v našem městečku je ale nesrovnatelně horší.

Vždycky jsem nenáviděla poutě, karnevaly a takové ty kraviny. Když mi byly dva dny, máma mě přinesla k oknu v porodnici a ukázala mi Karneval. Myslela si, že budu, jako ostatní děti, hrozně nadšená. Jenže já jsem začala hystericky ječet a kopat kolem sebe. Nebyla jsem k utišení. Máma a tři další sestry mě musely uklidňovat skoro dvě hodiny.
Tenkrát jsem ten Karneval ani nemohla vidět - musela to pro mě být jenom změť barev a zvuků.
A stejně jsem věděla, že to nenávidím.
Pro rodiče to musel být šok. Chtěli sice holku, ale chtěli úplně normální holku. Někoho, kdo se dobře učí, je milý, nevyčuhuje z davu a všichni ho mají rádi. Jo, a u nás je ještě jedno měřítko normálnosti: Normální člověk miluje Karneval a poutě vůbec.
Já nesplňuju ani jednu podmínku normálnosti.
Tak zaprvé: Nemůžu říct, že bych se učila nějak špatně, ale rozhodně ne dobře. Jelikož to dobře mi občas na nějakém testu přistane. Jednou se nějakým záhadným způsobem objevilo i na vysvědčení, ale opravdu jenom jednou, protože naši mi zabavili všechny knížky, dokud jsem si to neopravila, a to už bych si rozhodně nechtěla zopakovat.
Zadruhé: Nejsem milá. Minimálně ne většinou. A určitě ne na tu hromadu ignorantů, co mě obklopuje. Nemám je ráda, oni nemají rádi a mě a takhle nám to vyhovuje. Nejsem milá na potkání - jenom na lidi, co si to zaslouží.
Vlastně, jediní lidé, na které dokážu být milá, jsou můj kluk, moje nejlepší kamarádka, mladší brácha a rodiče. No jo, a další asi tři holky. Ale to je tak všechno.
Zatřetí: Z davu vyčuhuju z jednoho prostého důvodu - protože mě všichni mají zafixovanou jako tu divnou. Tu, která se nikdy nesměje, s nikým nemluví a pořád si jenom čte. Nemůžu za to. Jsem prostě taková. Narodila jsem se tak. Je to, jako kdybyste se posmívali někomu za velký nos, on za něj taky přece nemůžu - jo počkat, to je vlastně úplně normální. Fajn. Ale přetvařovat se kvůli takovým lidem opravdu nehodlám, na to vemte jed.
A začtvrté: Nenávidím Karneval. A poutě a takový ty kraviny všeobecně. Ale to už jsem vlastně říkala.

Ten čtvrtý důvod je u nás, v Carnilandu, obzvlášť důležitý. Všichni tady milují poutě. Všichni tady milují lunaparky. Všichni tady mají úchylku na klauny, cirkusy, kolotoče a veselé barvy. A když říkám všichni, myslím tím úplně všichni. Mimina, děti, dospívající, dospělí, důchodci.
Jenom se podívejte na to jméno - Carniland. Už z toho jména vám to musí být jasné. Zní to, jako by jsme se tady celý rok jenom vozili na autodromech a nechali si malovat na obličeje netopýry a motýlky.
Haha.
Je to úplně normální město - úplně normální zapadákov, abych byla přesná. Jediná věc, která je tu na nás zvláštní, je tahleta posedlost lidí.
A Karneval. Ten je vlastně ze všeho nejpodivnější.
Je to… něco. Nikdo to neumí správně pojmenovat. Je to pouť. Je to cirkus. Je to lunapark. Je to prostě všechno. A je to obrovské.
Jezdí to k nám každý rok, prý už sto let. Teda, alespoň ten Karneval, jaký známe.
Abyste si nemysleli, Karneval není jediná atrakce, která k nám jezdí. Jezdí jich tu k nám dost a dost, prakticky každý měsíc. Ale Karneval je nejvelkolepější, nejdůležitější… a lidé kvůli němu nejvíc šílí.
Dorazí k nám pokaždé 11. listopadu - v den, kdy jsem se narodila.
A přesto ho opravdu nemám ráda.

Nikdy jsem nechtěla chodit do cirkusu. Nikdy mi nechutnala cukrová vata, nikdy jsem neměla ráda růže se střelnice, nastříkané laciným deodorantem, nikdy jsem se nechtěla vozit celé dny na kolotoči. A proto mě nikdy nefascinoval Karneval.
Jsem jediná ve městě, kdo má takovýhle názor. Úplně jediná.
To je taky jeden z důvodů, proč jsem outsider.

Zaklapla jsem knížku, která mi ležela na klíně. Sice jsem ji měla zítra vrátit, ale na čtení teď fakt nemám náladu. Poslepu jsem zmáčkla tlačítko power na monitoru s vzhlédla. Jako první na mě vybafla tabulka s velkým nápisem: 8.11.2011. Jako bych potřebovala, aby mi to někdo připomínal.
Po městě se totiž šušká, že letos se na Karnevalu chystá něco velkého. Důvod je jednoduchý - letos totiž začne 11.11.2011.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kim Kim | Web | 23. července 2011 v 15:42 | Reagovat

moc se mi to líbý i když mi trošku běhá mráz po zádech těším se na další díl.
mohla by ses kouknout i ke mě?
když tak dík jo a máš užasnej design

2 Yue Yue | Web | 28. července 2011 v 10:29 | Reagovat

Je to moc hezký, jenom mi trochu nesedí začátek druhého odstavce. Myslím, že žádná matka by nebyla tak šílená, aby dvoudenní dítě na moc dlouho vyndavala z postýlky, na to většinou sama nemá sílu. Ale tak, může být třeba hyperaktivní xD.

3 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 28. července 2011 v 13:35 | Reagovat

[2]: Oni jsou tam do toho Karnevalu všichni šílení. :D Né, tak nikdo neříkal že na dlouho... Prostě jí vytáhla, přinesla k oknu, a pak ji zase dala do postýlky. :D

4 Yue Yue | Web | 28. července 2011 v 15:34 | Reagovat

[3]: Tak to pak promiň :D

5 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 29. července 2011 v 20:34 | Reagovat

[4]: Není třeba se omlouvat. :D

6 Luki Luki | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 13:14 | Reagovat

máte pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.