Hledá se Dizzy - Cathy Cassidy

22. prosince 2010 v 0:00 | Skullka Nika Elricová |  Okolo knížek
"Přála sis někdy zastavit čas?" zeptá se mě Finn. "Zařídit, aby všechno zůstalo tak, jak je?"
"To víš že jo," zašeptám. "Nechat ten skutečný život tam, kde je."

Pomalu se dostávám zpátky do formy, poté, co jsem dočetla Prince a chuďase (na něj taky bude recenze, ale... teď fakt ne :D) jsem se hladově vrhla na moji oblíbenou Dizzy (kterou jsem mimochodem přečetla už podruhé :D) a přečetla jsem jí za 3 dny (já vím, žádný zázrak to není, ale furt lepší než když jsem četla Chuďase dva měsíce O-o).

Před vstupem do stanu se ale ještě zastavím a rozhlédnu se po tábořišti. Pestrobarevné stany spí a všude panuje ticho, pominu-li vzdálené dunění bubnů a štěkot psa ozývající se odkudsi z lesa.
Sluníčko svítí takhle po ránu jen slabě a tak jako narůžověle a pouze místy a vrhá na svět docela nové světlo, jako by všechno mělo zase začít od začátku.

Když byli Dizzy čtyři, její maminka odešla. Ale každý rok jí v den jejích narozenin přijde od ní nějaká pošta - pohlednice z Marrákeše, lapač snů, hadrová panenka…
V den svých dvanáctých narozenin ale nedostane žádnou poštu - dostanu rovnou svoji maminku. Říká si Storm, jako bouře, a opravdu dělá svému jménu čest. Dizziin život tak nabere nečekaný směr. Odjede se Storm na prázdniny mezi hippies. Dokonce si tam najde přátele - Finna a Mouse. Jenže všechno není tak růžové jak se zdá a i přes to, že všechno mělo být "v pohodě" se začnou stahovat mračna…
Dizzy tak pod nánosem prachu minulosti rozpoznává ty stinnější stránky hippies - marihuanu, nenávist okolí, nemožnost se vykoupat nebo pořádně vyspat... Ale přesto, nestojí Vám za to prázdniny s mámou, kterou jste osm let neviděli, spaní pod nádhernou noční oblohou a letní lásku?

Dizzy je nádherná knížka. Je to knížka o rodině, lásce, přátelství, svobodě a přírodě. Je to knížka plná hippies, tyčinek Mars a písku. Je to knížka, kterou je milé číst a kterou když odložíte, zabolí vás na hrudi, že už je konec. Alespoň u mě to tak bylo.
Finna jsem si naprosto zamilovala. ^^ A Mouse jako brášku bych taky brala, i když to taky někdy bylo pěkné podpal peklo. >:D Storm je divná máma, ale Tess byla v pohodě. :D
Dizzy jsem poprvé četla když mi bylo přibližně tolik jako jí. Ale v tu dobu jsem ještě nebyla schopná docenit krásu a poselství téhle knížky (vždyť jsem pomalu ani nevěděla co jsou to drogy O_O). Má u mě opravdu vysoké hodnocení a asi začnu bombardovat Cathy emailama (sama ho do té knížky napsala >:D), protože tohle jako konec neberu. Ne a ne a ne! :D
Verdikt: Přečtěte si ji. Nebudete litovat. Je krásná. Je vtipná. Je milá. Prostě ideální počtení pro tuhle dobu - zachumláte se pod peřinu, budete uzobávat cukroví a zapíjet ho horkým čajem. Otevřete Dizzy a dýchne na vás ta letní atmosféra... Věřte mi, že den tím máte zabitý.
No, možná i víc.

Upažím a pak už se otáčím, nejprve pomalu, ale pak stále rychleji a rychleji, dokud nad sebou neztratím vládu. Svět se roztočí, nohy mi přestanou sloužit a já křičím a vrávorám a padám... Zem se zatřese a praští mě do zad a do hlavy. Ležím v jemném zlatavém písku, okolní svět se točí jako na kolotoči, a mě dochází, co jsem na téhle hře měla vždycky tak ráda. Všechno při ní najednou zmizí, takže žijete jen vy, jen vy a vaše zamotaná hlava a bušící srdce. Skutečný svět se rozprskne, země se zachvěje, obloha se nakloní.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 1. ledna 2011 v 19:40 | Reagovat

Hezká knížka to je :)))
Taková oddechová :))

2 cheap plus size wedding gowns cheap plus size wedding gowns | E-mail | Web | 9. ledna 2013 v 11:57 | Reagovat

Just for this situation, after i talked about with one of friends and neighbors, not only about this great article you reviewed, but to ways to strengthen and build, but no results. Well, i am deeply moved by what you claimed in these days.
http://www.blowdress.org

3 iwc replica swiss iwc replica swiss | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 4:05 | Reagovat

Exclusive delirium, in my opinion.
http://www.begwatches.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.